Vánoční sportování v sokole

Konec roku 2003 proběhl v naší župě Pernštejnské opravdu ve sportovním duchu.

První turnaj, a to Čertovský, pořádala v sobotu 13. prosince už tradičně TJ SOKOL Lomnička. Jejich sokolovna je sice nevelká, ale zato útulná, a tak proti sobě nastoupila družstva smíšených trojic (2 muži 1 žena). Vyskytlo se i družstvo, co chlapa nesehnalo, tak hrály 3 ženy. Z celkového počtu osmi družstev, rozdělených na dvě skupiny, ve kterých hrál každý s každým, vyšla vítězná trojice: Červinka, Tomšík a Cardová ze sokola Předklášteří, druhé bylo smíšené družstvo sokola Lomničky a Předklášteří: Borek, Vejrosta, Borková a třetí opět smíšené družstvo (pouze ženy!) Lomnice a Předklášteří: sestry Topinkovy, Bednářová. Čtvrtí pak byli Jeřábci ze sokola Tišnov.

Tento turnaj se všem tak zalíbil, že byl ihned navržen další, a to Vánoční - ten se konal na půdě sokola Tišnov na Štěpána, tedy 26.12. Byl to první ročník, ale asi se také stane tradicí. Tady se opět bojovalo ve trojicích na dvě skupiny každý s každým ve skupině a konečné pořadí vypadalo takto:

1. TJ SOKOL Lomnička/Předklášteří - trpajzlíci (Borek, Vejrosta, Borková)
  2. TJ SOKOL Předklášteří - staří (Bednář, Bednářová, Halouzková)
  3. TJ SOKOL Tišnov - Kvapilova (Plíšek, Chadima, Jeřábková)
  4. TJ SOKOL Tišnov - Jeřábci (Jeřábek Z., Jeřábek P, Jeřábková J.)
  5. TJ SOKOL Lomnička (Hnízdil, Hrabcová, Jeřábková)
  6. TJ SOKOL Lomnice (Topinka, Topinková J., Topinková I.)
  7. TJ SOKOL Tišnov - hasiči
  8. TJ SOKOL Předklášteří - mladí (Bednář F., Brázdová E., Rybář M.)

Stejný den probíhal v tělocvičně na Lomnici profesionálnější turnaj mužů, organizovaný M. Kotasem.

Dva dny nato, v neděli 28. 12. se konal opět tradiční (osmý ročník) Silvestrovského losovacího turnaj smíšených dvojic, a to v Předklášteří v tělocvičně zvláštní školy. Tady se bojovalo o putovní pohár, popsaný vítězi tohoto turnaje od jeho založení. Ze sedmi přihlášených dvojic se až na jednu výjimku podařilo všem vylosovat si jiného partnera a ve velmi vyrovnaných a strhujících zápasech systémem každý s každým na jeden set dopadlo konečné pořadí takto:

1. Bednář O.- Bednářová(5 výher, 1 prohra148:119)
 2. Vejrosta - Cardová(5 výher, 1 prohra149:133)
 3. Červinka - Jeřábková(5 výher, 1 prohra144:131)
 4. Bednář F. -Cybulská(3 výhry, 3 prohry141:132)
 5. Tomšík - Halouzková(2 výhry, 4 prohry129:136)
 6. Jeřábek - Hanusová(1 výhra, 5 proher113:144)
 7. Urbánek - Borková(0 výher, 6 proher122:148)

Poslední tečku za starým rokem udělal TJ SOKOL Lomnička také již tradičním Silvestrovským během Lomnička-Tišnov-Železné-Lomnička, kde se zúčastnilo 34 běžců, který měli velmi dobře organizačně zvládnutý, s množstvím cen (každý účastník dostal diplom a cenu) a občerstvením. Ale o tomto závodě si jistě přečtete více v jiném příspěvku.