Nový sportovní areál v Předklášteří

Slavnostní otevření víceúčelového hřiště

Sobota 16. června 2007 se stala významným dnem v historii obce i tělovýchovné jednoty Sokol Předklášteří. Tento den byl slavnostně otevřen nový sportovní areál, ve kterém byly vybudovány tři hřiště: víceúčelové s umělým povrchem s možností hraní malé kopané, basketbalu, tenisu, házené, volejbalu a nohejbalu. Součástí je i běžecká dráha na 60 m a prostor skoku do dálky. Na ně navazuje plocha hřiště s asfaltovým povrchem, které je určeno pro fotbal, volejbal, jízdu na kolečkových bruslích a v zimním období jej lze využít pro bruslení a hokej. Je uměle osvětleno. Hned vedle je třetí hřiště, určené pro plážový volejbal.

Slavnostní otevření zahájil starosta obce pan Nahodil projevem a přestřižením pásky. Realizace tohoto hřiště byla snem několika generací sokolů i občanů obce Předklášteří a podařila se po letech, nejen díky vstřícnému přístupu zástupců obce, ale i vytrvalé práci několika nadšenců z řad Sokola Předklášteří. Po projevu následovala sokolská akademie, při které cvičenci župy Pernštejnské předvedli ukázky skladeb z loňského XIV. Všesokolského sletu.:
Tišnov reprezentovali Chlapáci, senioři ve skladbě Ta naše písnička česká, předškolní děti a starší žactvo. Dále svou skladbu předvedly mladší žákyně z Moravských Knínic, ženy z Předklášteří a Tišnova skladbou Výlet s aerobikem, mažoretky z Lažánek a karatiské z Čebína. Svou práci s dětmi ukázali členové lyžařského oddílu z Předklášteří. V akademii vystoupily i gymnastky ze srbského města Kragujevac, se kterým má župa Pernštejnská družbu a předvedly krátkou skladbu.

Po akademii pokračoval program turnaji v malé kopané, vybíjené a plážovém volejbale souběžně na všech třech hřištích. Po jejich skončení byly vítězům předány ceny a program pokračoval startem horkovzdušného balonu, ve kterém postupně vzlétli nad areál všichni zájemci z řad dětí a mládeže. Posledním bodem byla country zábava v sokolském areálu, která se protáhla do časných ranních hodin.

Celá akce byla krásnou přehlídkou mládí a pohybu.

Oldřich Bednář
starosta TJ SOKOL Předklášteří

Otevření hriště Otevření hriště Otevření hriště

stáhnout text v PDF formátu (26 kB)