LYŽOVÁNÍ na trávě

Ohlédnutí za uplynulou sezónou lyžařského oddílu TJ Sokola Předklášteří

Již začátkem měsíce dubna 2002 jste mohli zahlédnout na sjezdovce "Na Klínku" v Předklášteří první trénující závodníky na travních lyžích oddílu TJ SOKOLSvětový pohár v lyžování na trávě v roce 2002. Předklášteří. Jako každý rok to byl mezi prvními náš, nyní již bývalý člen jednoty, v současné době závodník Dukly Liberec - Jan Němec. Kromě Jana Němce se do bran spouštěli také Hořický, Němcová, Fuchs, Klimeš, Kladenský a Knor. Od počátku bylo zřejmé, že Němec bude patřit v letošním roce k favoritům Světového poháru. Po dvou reprezentačních soustředěních "Na Klínku" se rozjel pro naše závodníky náročný kolotoč závodů, ať již českých, mezinárodních FIS a hlavně Světového poháru, které ho se účastnili tři naši členové. Jan Němec potvrdil svoji neporazitelnost ve slalomu a vzhledem k tomu, že v dalších disciplinách se umisťoval také mezi prvními,stal se nakonec vítězem celého závodu Světového poháru. I mezi ženami jsme měli své želízko v ohni. Katka Němcová se po počáteční smůle, kdy si na jednom soustředění přivodila nepříjemné zranění, dostávala pomalu do své tradiční formy. Nakonec se v celkovém hodnocení dostala těsně do první desítky.

V polovině srpna se konala v letošním roce nejvýznamnější klání a to Mistrovství světa juniorů v Novém Městě na Moravě, kde TJ SOKOL Předklášteří měl také své zástupce a to Michala Klimeše a Jiřího Fuchse. Čeští závodníci potvrdili na tomto MS-juniorů příslušnost k elitě a to především umístěním Martina Štěpánka (Brno), který získal tři tituly Mistra světa a jedno druhé místo. V ženách Z. Gardavská (Opava) se stala čtyřnásobnou juniorskou vítězkou Mistrovství světa.

K dalším úspěchů oddílu travního lyžování TJ SOKOL Předklášteří považujeme především získání sponzora, který uhradil deset párů travních lyží. V měsíci září jsmeSvětový pohár v lyžování na trávě v roce 2002. začali učit lyžovat na trávě také děti lyžařského oddílu v Předklášteří. První úspěchy tohoto experimentu na sebe nenechaly dlouho čekat, neboť již v polovině září úspěšně zahájili svoji závodní kariéru první svěřenci oddílu a to při veřejném závodu "Na Klínku". Oba závodníci úspěšně ukončili celý náročný závod a to Jakub Nekvapil na vynikajícím 2.místě a Martin Máca na 5.místě.

V nadcházející sezóně, máme zájem především pokračovat v tréninku dětí lyžařského oddílu.