Sletový turnaj volejbalových deblů

V úterý 27.12.2005 proběhlo na základní škole v Lomnici u Tišnova I. kolo (župní) Sletového turnaje volejbalových deblů, pořádaného na počest XIV. Všesokolského sletu, který se uskuteční příští rok v Praze. Soutěž je tříkolová, otevřená, pořádaná i pro hráče ostatních sportovních organizací, ale pouze pro hráče, neregistrované ve svazu volejbalu.

Tento turnaj v rámci župy Pernštejnské zorganizovala tělovýchovná jednota Sokol Předklášteří. Hlavní pořadatel, Česká obec sokolská v Praze tuto soutěž vyhlásila ve třech kategoriích: muži, ženy a smíšená družstva. Jelikož je v naší župě již tradičně o volejbal velký zájem, přihlásili se hráči všech tří kategorií. Většina z nich soutěžila ve dvou kategoriích, tak se hrálo celý den.

V devět hodin ráno začal turnaj kategorií žen. Šest přihlášených deblů si zahrálo systémem každý s každým. Po patnácti zápasech na dva odehrané sety do patnácti dopadlo konečné pořadí následovně:

1. Ondráčková Petra, Borková Hana - postupují do II. kola
  2. Cardová Petra, Bílá Barbora - postupují do II. Kola
  3. Pešková Radka, Bednářová Lenka
  4. Halouzková Věra, Cybulská Hana
  5. Jeřábková Barbora, Žižlavská Helena
  6. Brázdová Eva, Stoffová Helena

Tato kategorie se trochu protáhla, a tak muži nastupovali asi s hodinovým zpožděním oproti plánu. Přihlásilo se také 6 dvojic, ale pro urychlení byly vylosovány do dvou skupin, kde hrály každý s každým a následně finále první s prvním, druhý s druhým a třetí se třetím. Konečné pořadí vypadalo následovně:

1. Šenk Petr, Borek Jiří - postupují do II. kola
  2. Bednář Oldřich, Bednář Filip (registrovaný ve svazu volejbalu, hrál mimo soutěž)
  3. Šikula Pavel, Babák Libor - postupují do II. kola
  4. Jeřábek Zdeněk, Plíšek, Petr
  5. Červinka Petr, Tomšík Zdeněk
  6. Jeřábek Petr, Kahánek

Poslední, nejsilněji obsazenou skupinou, byly mixy. Deset přihlášených dvojic bylo opět losem rozděleno na dvě skupiny, ve kterých se hrálo každý s každým a nakonec podle poměru setů stanoveno pořadí:

1. Šenk Petr, Borková Hana - postupují do II. kola
  2. Helísek Zdeněk, Juránková Mirka - postupují do II. kola
  3. Borek Jiří, Ondráčková Petra
  4. Tomšík Zdeněk, Cardová Petra
  5. Bednář Oldřich, Bednářová Lenka
  6. Urbánek Robert, Bílá Barbora
  7. Červinka Petr, Červinková Marika
  8. Bednář Filip, Juránková Míša
  9. Kahánek, Jeřábková Barbora
  10. Peringer Milan, Cybulská Hana

První dva debly z každé kategorie postupují do II. kola, které se uskuteční do 30. dubna 2006 a odtud vítězové postoupí do kola třetího, finále, které proběhne 2. července 2006 v Praze, v rámci XIV. Všesokolského sletu.