HISTORICKÉ OBDOBÍ 1968-1973

Dne 28.11.1968 se sešli někteří členové TJ a výbor rodičovského sdružení školy a na této schůzce bylo rozhodnuto obnovit činnost TJ. Za tímto účelem přešla většina členů výboru SRPŠ do TJ a přebírají funkce přímo ve výboru.

Byl to kolektiv, který dokázal zorganizovat řadu brigád a odpracovat na nic velké množství brigádnických hodin. Ve svých řadách měl členy s organizačními schopnostmi a při této práci a činnosti se kolektiv dokázal i pěkně pobavit. Jednalo se o následující členy: starosta - J. Jakubec, náčelník - J. Pospíchal, dále Ivánek, Baksa, Bednář, Šikola, Opatrný, Novotný, Pospíchal, Panáček, Lieberzeit, Mičánková, Cibulkovi a další.
Pořádaly se zájezdy do divadla, v zimě bylo v provozu kluziště za školou a pořádaly se lyžařské závody na Klínku (60 závodníků).

V této době neměla TJ žádné své místnosti a veškeré schůze výborové a výroční byly pořádány v prostorách školy, díky pochopení tehdejšího ředitele D. Šikoly. Výbor se proto rozhodl pro dobudování kabiny, která byla v tehdejší době v dezolátním stavu. Dále byly vyhotoveny plány na zbudování tělovýchovného areálu. Tento výbor si takto stanovil nemalé úkoly.
Z důvodu nedostatku finančních prostředků byl navázán styk s Brněnskými papírnami, které se staly patronem TJ a podporovaly jednotu finančně i materiálově. Rovněž ze strany MNV byla poskytována pomoc a byl znát zájem o dokončení kabiny a vybudování sportovního areálu. Tyto dotace však zdaleka neztačily pokrýt finanční náklady. Výbor byl proto nucen hledat další zdroje, a tím se staly taneční zábavy.
Byl vybudován parket, stoly, přístřešek pro muzikanty a další. Tyto zábavy se pak staly hlavním finančním zdrojem pro dobudování kabiny.

A tak po odpracování řady brigádnických hodin a díky obětavosti členů byla kabina v roce 1973 dokončena a zkolaudována, zbudováno osvětlení výletiště a volejbalové hřiště. TJ tak dostala své vlastní prostory, ve kterých již mohla pořádat schůze a ukládat nářadí. Je dokončena 1. část kabiny, osvětlení výletiště a hřiště pro volejbal.
V roce 1972 za vedení J. Zavřela byl založen oddíl odbíjené a rekreačně se hrál stolní tenis.
V této době byl starostou L. Bednář, předsedou volejbalového oddílu L. Poul.

Začíná se rodit nový plán na zbudování kulturní místnosti při kabině.