Sobotní sokolení

Sokolové se představili široké veřejnosti na celostátní akci Sobotní sokolení, jehož cílem bylo nabídnout sportovní aktivity všem generacím a seznámit veřejnost s programovým obsahem Sokola. Župa pernštejnská se do této akce také zapojila a ve všech jednotách se uskutečnili zajímavé akce dne 20.9.2008. Po loňském pilotním projektu, kdy se Sobotní sokolení konalo "pouze" v Praze, se letos do tohoto projektu zapojilo více než 100 jednot z celé republiky. Smyslem zajímavé akce bylo ukázat možnosti zapojení se do pravidelné sportovní aktivity dle vlastních schopností a možností. Rodiče měli možnost seznámit se s cvičiteli Sokola, kteří představili svoji práci, aby bez obav mohli svoje děti posílat na cvičení.

TJ SOKOL Tišnov pořádala v sobotu na hřišti u gymnázia Sokolské sokolení od 9:00 do 12:00 a všichni zájemci o cvičení v sokole si vyzkoušeli skákání na trampolíně, pro předškolní děti a mladší školní děti byla připravena ukázková hodina, nejmenší děvčata cvičila aerobic. Zdatní cvičenci se utkali s FIT testy, které byly společným znakem pro celé sokolení.

TJ SOKOL Předklášteří přivítal všechny zájemce o cvičení v Sokole na víceúčelovém hřišti od 13:00 do 17:00. Pro zájemce připravil mnoho aktivit, do kterých se můžete zapojit i pravidelně celý školní rok. Byly připraveny kondiční testy pro všechny, volejbalová abeceda, tenisová dovednost, střelecká muška pro fotbalisty a kruhový trénink pro všechny zdatné sportovce. I přes nepřízeň počasí se této akce zúčastnilo 24 sportuchtivích a byli náležitě odměněni.

TJ SOKOL Čebín zorganizoval již 7.9. ukázkovou hodinu TAEKWONDA s předvedením přerážení a sebeobrany. Vše bylo spojeno s náborem a otevřením hodin taekwonda i v Drásově. To by se dalo nazvat jako "předsokolení". Samotné sokolení proběhlo již 13.9. Sešlo se šest dospělých a devět dětí. Všichni ( 15 ks) absolvovali osm disciplín z FIT testů.